Sztandarowym produktem marki Guell LaMadrit są luksusowe tkaniny – lny, wełny i żakardy ozdobione różnorodnymi motywami w tysiącach kolorów. Dzięki hiszpańskim projektantom można teraz poczuć się we własnym domu jak w słonecznej, hiszpańskiej posiadłości.

W tym roku do kilkudziesięciu kolekcji proponowanych przez Hiszpanów dołączył New Orleans. Tradycyjne żakardowe i lniane tkaniny z kwiatowymi nadrukami, zmieszane z motywem bażanta i eleganckim wzorem paisley, zdążyły już podbić serca europejczyków. Adamaszek zdaje się powracać i to w wielkim stylu! Kolekcja przywodzi na myśl styl kolonialny, doprawiony domieszką współistniejącego z naturą, nieco chłodniejszego stylu brytyjskiego. New Orleans bez wątpienia tworzy w domu klimat komfortu, z nutką przygody i wspomnień dawnych podróży.

Ważnym elementem kolekcji jest różnorodność dostępnych w obrębie danego wzoru kolorów. Połączenie bliskich naturze delikatnych błękitów, bieli, czy beżów z nasyconymi barwami czerwieni, amarantu czy zieleni stworzy w każdym wnętrzu niezwykły klimat i przytulność. 

Mimo wielobarwności, kolekcja pozbawiona jest ekstrawagancji, emanuje harmonią i spokojem. Odpowiednie meble i stonowane dodatki zdecydowanie nadadzą miejscu ubranemu w te materiały wyrazistego charakteru i elegancji.

Urządzając salon lub sypialnie w stylu kolonialnym nie zapominajmy o orientalnych wzorach i bogato zdobionych tkaninach. Dopełnieniem całości będą drobiazgi – np. kolorowe poduszki z motywem bażanta. W Home Sweet Home zakupimy również świece, kapy oraz inne wzorzyste dodatki, które pomogą stworzyć ten klimat. 

Kolekcja New Orleans doskonale sprawdzi się w klasycznym domu, dodając mu nutę egzotycznego orientu. Home Sweet Home zachęca do eksperymentowania. Może zmiksowanie kilku wzorów w obrębie jednego koloru albo całe stadko barwnych, ptasich poduszek. Przecież w przyrodzie bażanty nie są samotnikami.